باله شهر نیویورک برای قدردانی از گذشته و حال در سال 75

این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد باله نیویورک سیتی هفتاد و پنجمین سالگرد خود را در فصل آینده با ترکیبی از قدیم و جدید جشن خواهد گرفت و به میراث یکی از بنیانگذاران خود جورج بالانچین و همچنین مشارکت های اخیر در رپرتوار احترام می گذارد.

در این فصل، آثار کلاسیک بالانچین مانند «سرناد» و «پسر ولگرد» و همچنین چندین نمایش جهانی، از جمله توسط الکسی راتمانسکی، طراح رقص مشهور، که در ماه آگوست به عنوان هنرمند در محل اقامت به شرکت ملحق می‌شود، نمایش داده می‌شود.

وندی ویلان، معاون مدیر هنری سیتی باله، گفت که این فصل به منظور نمایش “میراث واقعی نوآوری” این شرکت است.

او در مصاحبه ای گفت: «ما از ایده درخت لذت بردیم، از ایده تبدیل ریشه ها به درخت گلدار.»

این فصل که حدود 160 اجرا خواهد داشت، در سپتامبر افتتاح می شود. 19 با سه‌گانه رقص خالص بالانچین “جواهرات”. در ماه اکتبر، این شرکت اولین عملکرد خود را در اکتبر بازسازی خواهد کرد. 11، 1948، با برنامه ای از Balanchine “Concerto Barocco”، “Orpheus” و “Symphony in C.” قسمت اعظم باقی فصل پاییز با 27 اجرای تماما بالانچین به آثار او اختصاص خواهد یافت.

این شرکت همچنین رقصندگانی از جمله مریل اشلی و سوزان فارل را که با بالانچین کار کرده‌اند را برای کمک به تمرین رقصندگان وارد می‌کند.

جاناتان استافورد، مدیر هنری سیتی باله، بالانچین را که در سال 1983 درگذشت، «نیروی محرکه ما» نامید. میراث او با انتشار اخیر بیوگرافی، خاطرات و پادکست در مورد او همچنان در فرهنگ عامه مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد. استافورد گفت که تاثیر او هنوز روی صحنه قابل لمس است.

او در مصاحبه‌ای گفت: «او از این ایده دفاع می‌کرد که موسیقی رقص را هدایت می‌کند، و اینکه موسیقی چقدر برای هر کاری که انجام می‌دهیم اهمیت دارد. “ریشه کارهایی که او گذاشت هنوز هم بخشی از کار روزانه ماست.”

فصل‌های زمستان و بهار شامل آثار هنرمندان معاصر بیشتری می‌شود و اولین نمایش جهانی آن توسط راتمانسکی و جاستین پک، طراح رقص و مشاور هنری مقیم شرکت انجام می‌شود. (قسمت‌های رقص کوپلند پک که امسال برای اولین بار به نمایش درآمد، نیز بازخواهد گشت.)

تایلر پک، رقصنده اصلی این کمپانی و امی هال گارنر، طراح رقص، اولین آثار خود را برای باله شهری به نمایش خواهند گذاشت.

این ترکیب همچنین شامل «کارناوال حیوانات» کریستوفر ویلدون، «فرشتگان سرخ» ساخته اولیسس داو و «تصاویر در یک نمایشگاه» راتمانسکی از جمله آثار دیگر است.

اعلامیه شرکت در ژانویه مبنی بر استخدام راتمانسکی، یکی از هنرمندان مورد تقاضا و محترم باله، یک کودتا بود. او 13 سال گذشته را در تئاتر باله آمریکا گذرانده است.

راتمانسکی که دارای پیشینه مختلط روسی و اوکراینی است و در کیف بزرگ شده است، هنوز جزئیاتی در مورد کار جدید خود ارائه نکرده است. در این فصل همچنین «اودسا» او که در سال 2017 در باله سیتی به نمایش درآمد.

ویلان گفت: «ما هیجان زده‌ایم که ببینیم او چه می‌کند.

سیتی باله پس از آشفتگی بیماری همه گیر، که زندگی بسیاری از ستاره های در حال ظهور را مختل کرد و منجر به از دست دادن میلیون ها درآمد بلیط شد، برای بازگرداندن حس عادی کار کرده است.

ویلان گفت که این شرکت اکنون در موقعیت قوی تری قرار دارد.

او گفت: «مخاطبان برگشته‌اند. “رقصنده ها برگشته اند. محصول تازه‌ای وجود دارد که در شرکت در حال افزایش است و احساس فوق‌العاده‌ای دارد.»

او افزود: «این بخشی از 75 سال ما بوده است. «همه این نسل های جدید که در این راه آمده اند. و این بخشی از چیزی است که ما به آن افتخار می کنیم.”

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما