ایالات متحده و اسرائیل به شبه نظامیان مرتبط با ایران حمله کرده اند تا خطرات خاورمیانه را به آنها یادآوری کنند

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه گفت ارتش اسرائیل تنها نیرویی است که می تواند مسئولیت نظامی در غزه را پس از جنگ به عهده بگیرد و امنیت کشورش را تضمین کند و او هیچ نقش اداری آینده برای تشکیلات خودگردان فلسطینی مورد حمایت غرب نمی بیند. – حداقل به شکل فعلی.

آقای نتانیاهو در مصاحبه ای در شبکه NBC با عنوان “Meet the Press” گفت: “ما باید دو چیز زیر را ببینیم.” غزه باید غیرنظامی شود و غزه باید از رادیکالیسم پاک شود. من فکر نمی‌کنم تاکنون هیچ نیروی فلسطینی از جمله تشکیلات خودگردان فلسطینی که بتواند این کار را انجام دهد، دیده‌ایم.»

از این رو وقتی از او پرسیده شد که چه کسی می تواند غزه را اداره کند، گفت: هنوز زود است که بگوییم. وی افزود: اولین کاری که باید به آن برسیم شکست حماس است.

اظهارات آقای نتانیاهو همان چیزی بود که او شنبه شب در یک کنفرانس مطبوعاتی تلویزیونی به مردم اسرائیل گفت. وی گفت که اسرائیل باید “تا زمانی که لازم باشد” کنترل امنیتی در غزه را حفظ کند و بتواند در هر زمانی وارد غزه شود تا با تهدیدات موجود در آنجا مقابله کند.

اظهارات او تا حدودی در تضاد با دولت بایدن بود که هفته گذشته اعلام کرد اسرائیل نباید غزه را “دوباره” اشغال کند. آنتونی جی. بلینکن، وزیر امور خارجه، احتمال “دوره گذار” پس از جنگ را باز گذاشت، اما گفت که مدیریت نهایی غزه “باید شامل یک دولت تحت رهبری فلسطین و غزه همراه با کرانه باختری تحت حکومت خودگردان فلسطین باشد.” “

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز یکشنبه در برنامه «فرید زکریا جی‌پی‌اس» شبکه سی‌ان‌ان به چالش‌های پیش رو اذعان کرد و گفت بهترین سناریو این است که «تقویت‌شده خودگردان فلسطین» کنترل غزه را به دست بگیرد. پاور در سال 2007

او گفت که بهترین سناریو، مستلزم این است که اسرائیل با “مذاکره راه حل دو کشوری با حمایت جامعه بین المللی” موافقت کند. وی افزود: وقتی این همه فلسطینی بدون حقوق در داخل این کشور هستند، راه حل تک دولتی چیست؟ غیرقابل تصور خواهد بود.”

با وجود انتقادهای فزاینده بین المللی از بحران انسانی و افزایش تلفات ناشی از حملات هوایی و متعاقب آن اشغال زمینی منطقه محصور، اسرائیل در مورد اینکه چه کسی در صورت سرنگونی حماس و چه زمانی بر غزه حکومت خواهد کرد، نامشخص است. بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی مقامات بهداشتی غزه، از 7 اکتبر تاکنون بیش از 11 هزار نفر در غزه کشته شده اند.

به گفته مقامات اسرائیلی، جنگ با حمله برون مرزی حماس در 7 اکتبر آغاز شد که به گفته مقامات اسرائیلی، نزدیک به 1200 نفر را کشت و 240 گروگان دیگر را به غزه برد. اهداف اعلام شده اسرائیل از این جنگ، از بین بردن قدرت نظامی حماس و توانایی کنترل غزه و همچنین بازگرداندن گروگان ها به خانه هایشان است.

آقای نتانیاهو در پاسخ به سوالی درباره توافق احتمالی با وثیقه، به Meet the Press گفت که “ممکن است وجود داشته باشد”، اما افزود: “هرچه کمتر در مورد آن صحبت کنم، احتمال وقوع آن بیشتر است.” نمایندگان اسرائیل در حال مذاکره با میانجیگران از جمله قطر هستند.

اما آقای نتانیاهو اکنون به صراحت گفته است که با امور غیرنظامی در غزه موافقت نخواهد کرد مگر اینکه تشکیلات خودگردان فلسطینی مورد حمایت غرب برخی از رفتارهای خود را تغییر دهد و رهبر آن، رئیس جمهور محمود عباس، علناً حمله 7 اکتبر به این کشور را محکوم کند. اسرائیل – کاری که آقای عباس تاکنون از انجام آن اجتناب کرده است.

علاوه بر عدم محکومیت، آقای نتانیاهو به آموزش دادن به کودکان برای نفرت از اسرائیل و پرداخت هزینه متجاوزان محکوم به حملات به اسرائیلی‌ها اشاره کرد – همه این اتهامات رایج علیه تشکیلات خودگردان فلسطین است که در برخی مکان‌ها از خودگردانی محدودی استفاده می‌کنند. ساحل غربی را اشغال کرد.

آقای نتانیاهو روز شنبه گفت: «قتل عام 7 اکتبر یک بار برای همیشه ثابت کرد که تروریسم در هر کجا که امنیت اسرائیل کنترل نشود، خود را نشان می دهد. او با اشاره به نام کتاب مقدس کرانه باختری افزود: «در نهایت دوباره به ما ضربه می زند، و همین امر در مورد یهودیه و سامره نیز صادق است».

به گفته وی، بنابراین «تحت هیچ شرایطی» حاضر نخواهد شد که کنترل امنیتی بر غزه را کنار بگذارد.

نبیل ابورودینه، سخنگوی آقای عباس، روز یکشنبه تاکید کرد که تلاش اسرائیل برای جدا کردن غزه از کرانه باختری شکست خواهد خورد. آقای ابورودینه در اظهارات وفا، خبرگزاری رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین، در واکنشی صریح به سخنان آقای نتانیاهو، گفت: «اشغال فزاینده اسرائیل در کرانه باختری، غزه و بیت‌المقدس شرقی برای کسی امنیت ایجاد نخواهد کرد. . “

آقای ابورودینه افزود که ثبات تنها با پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در آن سرزمین ها حاصل می شود.

آقای نتانیاهو، محافظه‌کار و با سابقه‌ترین نخست‌وزیر اسرائیل، جنگ را در میان کاهش محبوبیت دنبال می‌کند. احزاب افراطی ناسیونالیست که بخش عمده ای از ائتلاف حاکم آن را تشکیل می دهند، تشکیلات خودگردان فلسطین را به عنوان یک شریک نمی بینند، و پس از حملات 7 اکتبر، اجماع گسترده ای در میان اسرائیلی ها وجود دارد که حماس باید از غزه رانده شود – اگر فقط به طور کامل. حذف به احتمال زیاد غیر ممکن خواهد بود.

دیدگاه دولت اسرائیل این است که اگر آقای عباس مستقیماً حماس را به خاطر حملات 7 اکتبر محکوم نکند، هرگونه معامله برای واگذاری اختیارات آن به این گروه در غزه باعث می شود که آقای نتانیاهو ضعیف به نظر برسد. به گفته یک مقام دولتی اسرائیل که مجاز به صحبت علنی در مورد بحث های داخلی نیست، بسیاری از اسرائیلی ها.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyBuyPurchase guideخبرdigital currency channelHome Appliancesdigital currency tutorialسایت ایرانیاخبار جدیدخرید فالوور اینستاگرام