اگر از شر همه میلیاردرها خلاص شویم چه اتفاقی می افتد؟

فرارو- نتایج گزارش منتشر شده در 6 نوامبر توسط سازمان خیریه بین المللی آکسفام نشان می دهد که سرمایه گذاری 125 میلیاردر در سراسر جهان باعث آزادسازی سالانه 393 میلیون تن دی اکسید کربن می شود. این بدان معناست که میلیاردرها یک میلیون برابر بیشتر از 90 درصد افراد آلوده کننده هستند و به طور متوسط ​​هر فرد تقریباً 3 میلیون تن دی اکسید کربن در مقایسه با 2.76 تن دی اکسید کربن برای هر فرد منتشر می کند.

به رابل فرارو به نقل از نیوسویک; طبق گزارش فوربس، امروزه حدود 2668 میلیاردر در جهان وجود دارد. بنابراین، اگر آنها نیز در این گزارش به داده های سرمایه گذاری دسترسی داشته باشند، احتمالاً این تعداد بسیار بیشتر خواهد بود.

125 میلیاردر مورد مطالعه در این گزارش در مجموع 2.4 تریلیون دلار در 183 شرکت از صنایع آلاینده مانند سوخت های فسیلی و سیمان سرمایه گذاری کرده اند. همچنین این مطالعه نشان داد که تنها یک میلیاردر از 125 میلیاردر در یک شرکت انرژی های تجدیدپذیر سرمایه گذاری کرده است.

این محاسبات فقط تأثیر سرمایه گذاری های آینده میلیاردرها را در نظر می گیرد و انتشار کربن ناشی از زندگی خصوصی آنها اغلب در نظر گرفته نمی شود. «بیاتریز باروس» محقق عدالت محیطی و جنسیتی در دانشگاه ایندیانا به «نیوزویک» می گوید: «همه چیز درباره میلیاردرها به محیط زیست آسیب می زند. سبک زندگی میلیاردرها به شدت کربن بر است و طبق تحقیقات، حمل و نقل مضرترین فعالیت آنهاست. قایق های تفریحی لوکس، هواپیماهای شخصی، هلیکوپترها و چندین خودرو همه آلاینده هستند و در این میان قایق های تفریحی و هواپیماهای شخصی بیش از سایر دستگاه ها دی اکسید کربن منتشر می کنند.

اگر دنیا میلیاردر نداشت چه اتفاقی می افتاد؟

تاثیر جهانی آن بسیار زیاد خواهد بود. میلیاردرها تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد و بازار دارند و با سرمایه گذاری در صنایع آلاینده، دنیا را در آینده با کربن بالا قفل کرده اند. نوع توزیع و توزیع کربن فوق العاده نابرابر است. در مثال آکسفام مشخص شد که 125 میلیاردر به اندازه کل کشور فرانسه مسئول انتشار دی اکسید کربن هستند. جمعیت فرانسه تا سال 2021 67.5 میلیون نفر بوده است. انتشار گازهای گلخانه ای ارتباط مستقیمی با افزایش دمای جهانی و تغییرات آب و هوایی ناشی از آن در سراسر جهان دارد.

آلودگی خاک

دی اکسید کربن، متان، اکسید نیتروژن و سایر گازهای صنعتی گرما را در زمین آزاد می کنند. این امر سپس الگوهای آب و هوا را مختل می کند و منجر به افزایش نرخ وقوع حوادث شدید آب و هوا و همچنین خشکسالی و قحطی در مناطق خشک تر می شود. این گازها عمدتاً از طریق سوزاندن سوخت‌های فسیلی برای تولید الکتریسیته یا تأمین انرژی برای وسایل نقلیه موتوری و همچنین از صنایع دام، کود، ساخت‌وساز و ساختمان، مد و فناوری آزاد می‌شوند.

باروس می گوید: خلاص شدن از شر 2668 میلیاردر بسیار مهم تر از خلاص شدن از شر 2668 انسان عادی است. همه ما باید در مهار انتشار دی اکسید کربن، به ویژه در مورد میلیاردرها، بهتر عمل کنیم. در حال حاضر به نظر می رسد میلیاردها نفر فکر می کنند که این جست و جو به دلیل ثروت و موقعیتشان شامل حال آنها نمی شود.

مبارزه با انتشار دی اکسید کربن توسط میلیاردرها تا حدودی آغاز شده است. از جمله مورد افراد مشهوری مانند اعضای خانواده کارداشیان و تیلور سوئیفت که به این دلیل که سفرهای زیاد با هواپیماهای شخصی و سایر اقدامات غیرضروری و هزینه بر برای محیط زیست است مورد انتقاد قرار گرفته است.

باروس می گوید: یکی از اقداماتی که می توان انجام داد، گرفتن مالیات از میلیاردرها است. مالیات بر ثروت میلیاردرها برای جلوگیری از انباشت ثروت بیش از حد کافی است که به میلیاردرها اجازه می دهد به عنوان مثال چندین هواپیمای شخصی و قایق تفریحی 500 فوتی داشته باشند و همچنین می توان از آن برای زیرساخت های حمل و نقل استفاده کرد.

مالیات بر ثروت میلیاردرها و سرمایه گذاری آنها در صنایع آلاینده منجر به جمع آوری مبالغ هنگفتی برای کمک به فقیرترین مردم و کودکان برای مقابله با وخامت وضعیت آب و هوا خواهد شد.

مسئولان آکسفام خاطرنشان می‌کنند که بدون تغییرات اساسی از سوی شرکت‌ها و میلیاردرها نمی‌توان به اهداف توافق پاریس دست یافت و در حال حاضر اقدامات آنها با آنچه برای جلوگیری از فروپاشی اهداف اقلیمی فاجعه‌بار و علم‌محور ضروری است فاصله دارد.

این تنها میلیاردرها و افراد مشهور نیستند که باید برای ایجاد اثرات واقعی بر آب و هوا تحت نظر قرار گیرند، زیرا شرکت های صنعتی که آلاینده ها را تولید می کنند نیز مسئول انتشار مقادیر زیادی کربن هستند.

این نیاز احساس می‌شود که دولت‌ها را ملزم به ایجاد مقررات و سیاست‌هایی می‌کند که شرکت‌ها را مجبور می‌کند تا انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را گزارش کنند و اهداف اقلیمی مبتنی بر علم را با یک نقشه راه روشن کوتاه‌مدت و بلندمدت برای کاهش انتشار تعیین کنند.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney