اخبار جهان به طور خلاصه: خشونت کرانه باختری، مقامات ارشد کمک رسانی هروزا، گروه مشاوره دولت محلی

تور ونسلند، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای روند صلح خاورمیانه در بیانیه ای گفت: حمله امروز به فلسطینی ها و اموال آنها در شهرک هوواره در کرانه باختری رود اردن که توسط شهرک نشینان اسرائیلی اشغال شده است را محکوم می کنم.

هوارا در جاده اصلی اتصال شهر شمالی نابلس به رام الله و بیت المقدس قرار دارد و توسط شهرک های اسرائیلی احاطه شده است.

این شهرک صحنه حملات مکرر شهرک نشینان علیه فلسطینی ها، محدودیت های نظامی و حملات تیراندازی علیه اسرائیلی ها بوده است.

روز پنجشنبه، یک مرد مسلح فلسطینی مظنون به یک خودروی حامل سه عضو یک خانواده اسرائیلی در حواره تیراندازی کرد. نیروهای امنیتی اسرائیل او را ردیابی کردند و او را کشتند.

این اتفاق چند ساعت پس از زخمی شدن دو شبه نظامی فلسطینی و پنج سرباز اسرائیلی در درگیری های جداگانه رخ داد.

آقای ونزلند گفت: “من از ادامه تحریک، تحریک و عدم پاسخگویی در مورد این جنایات خشونت آمیز خشمگین هستم.”

من از رهبران می‌خواهم که اکنون برای تنش‌زدایی، مسئول نگه داشتن عاملان و پایان دادن به این چرخه بی‌معنا از خشونت اقدام کنند.»

هماهنگ کننده امور بشردوستانه از هرزا بازدید کرد

دنیس براون، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در اوکراین، روز جمعه، کمتر از 24 ساعت پس از حمله هوایی که ده‌ها غیرنظامی را کشت، از هروزا بازدید کرد.

بر اساس گزارش ها، حداقل 51 نفر از جمله یک کودک در نتیجه حمله موشکی روز پنجشنبه به روستایی در نزدیکی شهر کوپیانسک در شرق روسیه کشته شدند.

خانم براون گفت که نتیجه وحشیانه جنگ در اوکراین این بود که 20 درصد از یک جامعه می تواند در عرض چند ثانیه از بین برود.

بر اساس آخرین آمار کشته شدگان، این حمله حدود یک پنجم روستای 330 نفری را ویران کرد.

جامعه بشردوستانه برای حمایت از غیرنظامیان در منطقه تلاش می کند. سازمان ملل و شرکا در حال بسیج کمک‌هایی هستند، از جمله تجهیزات پزشکی و حمایت بهداشتی، کیت‌های نگهداری سرپناه، اقلام غیر غذایی، پول نقد و کمک‌های بهداشتی، و همچنین سلامت روان و حمایت روانی-اجتماعی.

سازمان ملل متحد یک گروه مشورتی در مورد دولت های محلی و منطقه ای ایجاد خواهد کرد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، گروه مشورتی دولت های محلی و منطقه ای را از طریق اولین نشست ترکیبی بین 20 عضو آن راه اندازی کرد.

وی در افتتاحیه این نشست روز جمعه گفت: از آنجایی که راه‌هایی را برای مؤثرتر کردن نهادهای چندجانبه و پاسخ به چالش‌های کنونی و آینده پیش روی مردم و کره زمین در نظر می‌گیریم، به چشم‌اندازها و مشارکت مقامات محلی و منطقه‌ای نیاز داریم.

گروه مشاوره شامل 15 نماینده دولت های محلی و منطقه ای است که توسط گروه ویژه جهانی معرفی شده اند و رهبران پنج کشور با مسئولیت یا تجربه شناخته شده در حکومتداری چند سطحی، کلمبیا، هند، نیجریه، فیلیپین و اسپانیا.

اعضا به مدت یک سال کار خواهند کرد و سه بار با دبیرکل ملاقات خواهند کرد تا در مورد ابعاد دولت های محلی و منطقه ای گزارش دهند تا در فرآیندهای آماده سازی برای نشست آینده در سپتامبر آینده مورد بررسی قرار گیرند.

این اجلاس فرصتی را برای کشورها فراهم می کند تا همکاری خود را در مورد چالش های حیاتی گسترش دهند و تعهد خود را برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) از جمله اهداف دیگر مورد تاکید قرار دهند.

گروه مشورتی همچنین راه ها و ابزارهایی را برای بهبود مکانیسم های نهادی برای تقویت مشارکت دولت های محلی و منطقه ای در نظر خواهد گرفت.

انتظار می رود قبل از اجلاس سران، مجموعه ای از توصیه ها با دستورالعمل های استراتژیک تهیه کند.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

BuyخبرPurchase guideDigital currencydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما