اتیوپی: بدون بودجه فوری، 750000 پناهجو “چیزی برای خوردن” نخواهند داشت

برنامه جهانی غذا (WFP)، آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، و خدمات پناهندگان و عودت کنندگان دولتی اتیوپی (RRS) درخواست کمک کردند زیرا بدون آن، WFP تا اکتبر غذای آوارگان را تمام خواهد کرد.

این آژانس ها هشدار دادند که بحران قریب الوقوع خانواده های آسیب پذیر را در معرض خطر سوء تغذیه، کمبود ریزمغذی ها و افزایش حساسیت به بیماری ها قرار می دهد.

کلود جیبیدار، نماینده WFP و مدیر کشوری اتیوپی، گفت: «سه چهارم میلیون پناهنده تنها در عرض چند هفته چیزی برای خوردن نخواهند داشت، مگر اینکه فورا بودجه دریافت کنیم».

جیره بندی کاهش می یابد

کاهش جیره‌ها مسئله‌ای است که WFP مدت‌هاست با آن دست به گریبان بوده است.

جیره غذایی پناهندگان در اتیوپی ابتدا در نوامبر 2015 16 درصد، سپس در نوامبر 2021 40 درصد و در نهایت در ژوئن 2022 50 درصد کاهش یافت.

تأثیر این کاهش‌ها به دلیل محدودیت‌های جهانی در دسترسی به مواد غذایی، شوک اقتصادی گسترده، افزایش هزینه‌های غذا و انرژی، پیامدهای COVID-19 و درگیری‌های مسلحانه تشدید شده است.

تاثیر بریدگی ها

برای درک تأثیر کاهش جیره بر پناهندگان، WFP، UNHCR و RRS در ماه آوریل، یک ارزیابی سریع بر روی 1215 خانوار اردوگاه پناهندگان در سراسر مناطق مربوطه انجام شد.

نتایج نشان می‌دهد که بیشتر آنها با کاهش تعداد وعده‌های غذایی در روز، مصرف غذاهای ارزان‌تر یا محدود کردن وعده‌های غذایی با ناامنی غذایی مقابله کرده‌اند.

ارزیابی مشترک همچنین نشان داد که خانوارها اقدامات ناامیدکننده ای را برای جبران کاهش بودجه انجام می دهند.

پیامدهای تامین مالی

کاهش بودجه، پناهندگان را وادار کرده است که به عرضه دائمی غذا تکیه کنند، که احتمال درگیری های مبتنی بر منابع را افزایش می دهد.

داده‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از خانواده‌ها برای ایجاد درآمد اضافی برای تهیه غذا به کودکان متکی بوده‌اند.

سایر خانوارها مجبور به قرض گرفتن وجه نقد شدند و برای امرار معاش به دوستان یا اقوام متکی بودند.

او هشدار داد: «ما برای حداقل نیازهای پناهندگان 73 میلیون دلار کمبود داریم و عمیقاً نگران هستیم که در صورت ادامه کاهش بودجه، آنها ممکن است در صورت ناامن بودن به محل اصلی خود بازگردند. جیبیدار.

اقدام کردن

باید منابع بیشتری برای پاسخگویی به نیازهای غذایی فوری بسیج شود و سرمایه گذاری های هوشمند برای اولویت دادن به کشاورزی پایدار انجام شود.

مدیر کشور سازمان ملل گفت: «اولویت همه ما باید بازگرداندن کمک‌ها به حداقل سطوح برای پناهندگان باشد که همه آنها برای بقا تنها به کمک‌های نقدی و غذایی WFP وابسته هستند».

با پاسخ فوری اهداکنندگان، WFP می‌تواند مواد غذایی موجود در منطقه را برای رفع نیازهای غذایی پناهندگان بخرد و همچنین پول نقد را به پناهندگان منتقل کند و به آنها امکان انتخاب نحوه برآورده کردن نیازهای فوری آنها و تحریک بازارهای محلی را بدهد.

از نوامبر 2020، بحران در شمال اتیوپی منجر به نیاز میلیون ها نفر به کمک و حفاظت اضطراری شده است.

© یونیسف/کریستین نسبیت

از نوامبر 2020، بحران در شمال اتیوپی منجر به نیاز میلیون ها نفر به کمک و حفاظت اضطراری شده است.

پشتیبانی مورد نیاز است

این آژانس ها یک سیستم مؤثر برای شناسایی نیازهای کمک غذایی پناهندگان از طریق تأیید بیومتریک، مکانیسم های پاسخگویی و برنامه هایی برای اعطای کمک های غذایی و نقدی ماهانه ایجاد کرده اند.

این سه نفر از همه شرکا خواست تا تلاش ها را برای رفع نیازهای غذایی فوری و بلندمدت خود در راستای تعهدات بین المللی تقویت کنند.

در همین حال، WFP، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) و RRS بر اساس اصل مسئولیت مشترک برای اجرای فعالیت‌های بشردوستانه اولیه برای نجات جان، به کمک‌های مالی برای حمایت مالی گسترده حساب خواهند کرد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما